نشست علمی - تخصصی به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی

۱۹ مهر ۱۴۰۰ | ۰۰:۴۶ کد : ۹۶ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۶۱
نشست علمی - تخصصی به مناسبت گرامی داشت هفته نیروی انتظامی

نشست علمی _ تخصصی به مناسبت (گرامی داشت هفته نیروی انتظامی) با حضور مسئولین نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران در سالن کنفراس واحد شهریار برگزار گردید.به گزارش روابط عمومی واحد در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ با حضور ریاست محترم واحد شهریار _ صباشهر و تنی چند از مسئولین محترم نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران نشست علمی_تخصصی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب برگزار گردید.در ابتدا دکتر سهرابی ضمن خوشامد گویی به حاضرین جلسه ضمن گرامی داشت هفته نیروی انتظامی به تشریح روز شمار این هفته پرداختند و بیان داشتند؛
۱۸ مهر ماه با عنوان پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی و ۱۹ مهر ماه با عنوان پلیس خدمتگذار، سرباز فداکار و امنیت پایدار نامگذاری شده است.
همچنین ۲۰ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی است. وی اظهار داشتند که همایش ملی با همین نام" مدیریت تولید؛ پشتیبانی ها؛ مانع زدایی ها" توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار در حال برگزاری است و مشارکت و تعامل نیروی انتظامی را در این مهم خواستار شدند. ایشان بیان نمودند. حل مسائل و مشکلات شهرستان نیازمند همکاری هم جانبه سازمان ها و نهادها است و دانشگاه ها و مراکز علمی با داشتن ظرفیت مناسب اعم از استاد و دانشجو می توانند نقش مؤثری در ارائه راهکارهای علمی به منظور برطرف نمودن ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی داشته باشند. آمار بالای دانشجو در سطح شهرستان حاکی از توجه ویژه به علم و دانش در سطح شهرستان می باشد که باید از این پتانسیل در رفع موانع موجود به درستی استفاده شود.
همچنین بیان کردند ۲۱ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی و امنیت اجتماعی نامگذاری شده است. روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه نیز به ترتیب با عنوان پلیس، تلاش جهادی، ایثار و شهادت و پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش ها و جامعه ایمانی نامگذاری شده است. ایشان بیان داشتند کلیدواژه های انتخابی برای نامگذاری ایام هفته نیروی انتظامی هوشمندانه طراحی شده و به ابعاد مهم وظیفه خطیر این نیروی انقلابی و ارزشی پرداخته است. همچنین اذعان داشتند که امنیت که از مسائل مهم و حیاتی در هر کشور است مرهون رشادت ها و از خودگذشتگی های نیروهای مسلح است و ضمن قدردانی و تشکر از فرماندهان حاضر در جلسه بیان کردند، مسئله امنیت در سه بعد فردی اجتماعی و ملی مطرح است و تامین امنیت اجتماعی نمی تواند به تنهایی توسط نیروی انتظامی تامین شود و نیازمند این است که کلیه سازمان ها و نهادها با مشارکت مردمی در این امر مهم همکاری نمایند. ایشان همچنین با تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اذعان داشتند مقام معظم رهبری در سخنرانی های سال ۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی (ع) طرح کلی اندیشه اسلامی برای رسیدن به جامعه ایمانی و تمدن نوین اسلامی را به خوبی تبیین نموده اند و با توجه به روشن بودن مسیر حرکت و طی مراحل مختلف آن در حال حاضر در مرحله سوم یعنی تشکیل دولت اسلامی قرار دارد.
در ادامه سرهنگ گودرزی ضمن ارائه گزارش در خصوص فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در نیروی انتظامی خصوصاً در مسیر بیانیه گام دوم.بیان داشتند؛ به یقین در گام دوم انقلاب، نیروی انتظامی با همین توجه و عنایت رهبر معظم انقلاب می‌تواند نقش برجسته‌ای ایفا نماید و ارتقای بُعد رفتاری و عدالت محوری و سطح معنویت یگانهایی که مستقیم با مردم سروکار دارند را شاهد باشیم.ایشان در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با صنعت بیان داشتند: این مهم می‌تواند نقش مؤثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد. علم، فناوری و توسعه، لازم و ملزوم یکدیگر هستند. پراکنده‌کاری و انجام پژوهش‌های موازی و همچنین نداشتن انطباق طرح‌های تحقیقاتی با نیازها و اولویت‌های اصلی کشور از معضلاتی بوده که منجر به اتلاف منابع و توان علمی می‌شوند.
در خاتمه این نشست صمیمی تفاهم نامه علمی پژوهشی فی ما بین دانشگاه واحد شهریار - صباشهر و نیروی انتظامی ویژه غرب استان تهران به امضاء طرفین رسید.


نظر شما :